“Güçlü Potansiyelini Keşfet” Kariyer Koçluğu Programı

Program İçeriği

Üniversite öğrencilerinin kendileri için anlamlı performans, gelişim, değişim, öğrenme hedefleri belirleyebilmeleri, karşılaştıkları engelleri aşmaları için içsel farkındalıklarını yükseltmek, gereksinim duydukları özgüven, cesaret ve seçeneklerini arttırmaktır.

Öğrencilerin kariyer yolculuklarında, potansiyellerini performansa dönüştürmek, Dünya Ekonomik Formu tarafından yayınlanan geleceğin insanlarının ihtiyacı olan yetkinliklerin grup koçluğu çalışmaları ile yaşayarak öğrenilmesi, hedefe yönelik yapılandırılmış birebir kariyer koçluğu ile seçeneklerini arttırmak, her öğrenci için 1 yıl süresince hedefe yönelik yapılandırılmış dört birebir koçluk ve iki grup koçluğu deneyimi kazanılmaktadır.

Sosyal sorumluluk projesi olarak 2016 yılında başladığımız “TED & ICF 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye Kariyer Koçluğu” üniversite programımız, günümüzde devam ediyor ve uzun yıllar devam etmesini planlıyoruz. 3 yıl süresince bugüne kadar yüzlerce öğrenciye toplamda yaklaşık 1200 koçluk saati bireysel ve grup kariyer koçluğu hizmeti sağlandı. Programımızın 2020 yılında öğrenci kariyer koçluğu alanında uluslararası ödül almasını bekliyoruz.